Kategorie
Trening

Trening na „maksa”

Jeśli chcesz zbudować sylwetkę marzeń to dobrze trafiłeś. Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie musi to być czynność łatwa i za zwyczaj nie jest. Zwiększanie masy mięśniowej jednym przychodzi łatwiej innym trudniej i jest to w głównej mierze zasługa naszej genetyki. Kolejny istotny czynnik to trening oraz dieta. Jeśli będziesz wytrwale realizować plan treningowy z pewnością odniesiesz sukces.

Masa mięśniowa jako cel

Budowanie masy mięśniowej w zasadzie polega na systematycznym trenowaniu i dobrym odżywianiu. Możemy zacząć ćwiczyć w domu, albo na siłowni. Często jednak zwłaszcza osoby początkujące popełniają podstawowe błędy, które skutecznie mogą zniechęcić do dalszej pracy. Zaczynając zazwyczaj mamy mnóstwo planów, jednak rzeczywistość szybko je weryfikuje. Wielokrotnie powodem braku chęci do podjęcia wytężonej aktywności fizycznej jest brak wystarczającej motywacji do ćwiczeń.

Motywacja do treningu

Trening na 110% to propozycja dla osób, które chcą pracować nad własną sylwetką, ale nieraz nie mają wystarczająco dużo motywacji bądź brakuje jej w trakcie już wykonywanego treningu. Objawia się to bezsilnością, niemocą i brakiem chęci do dalszych ćwiczeń. Jest jednak sposób, aby skutecznie z tym walczyć. Poza porządnie opracowanym planem treningowym i wprowadzeniem zmian w codziennej diecie jest wspomniana już motywacja umożliwiająca łatwiejsze osiągnięcie celu. Stanowi także podstawę do wytrwania i systematycznego zwiększania mięśni.

Co daje trening na maksa?

  • ćwiczenia z maksymalnym ciężarem to większy przyrost mięśni w krótszym czasie
  • maksymalna koncentracja i danie z siebie „wszystkiego” na treningu
  • lepsze samopoczucie i wzmocnienie organizmu
  • będziesz silniejszy i zyskasz pewność siebie
  • wzbudzisz podziw i respekt w oczach innych

Jak się tego nauczyć?

Motywacja do treningu to jasno określony cel, możliwy do osiągnięcia, do którego będziesz systematycznie zmierzać. To również sposób na osiągnięcie tego, co inne osoby słabo zmotywowane ćwiczące np. rok na siłowni w 3 miesiące. Poznaj zasady przygotowania do treningu na 110% i skutecznie buduj masę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *