Kategorie
Dieta

Jak szybko przytyć 5 kg

Zdecydowana większość osób szuka skutecznego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów. Są jednak tacy, dla których przytycie jest nie małym wyzwaniem.

Zwiększenie masy to lepsze samopoczucie oraz więcej siły. Jak zatem się do tego zabrać, co jeść, jak ćwiczyć, aby przytyć 5kg w miesiąc?

Dlaczego jestem chudy?

Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka:

  • niewłaściwa dieta
  • typ budowy ciała (ektomorfik, mezomorfik, endomorfik)
  • dolegliwości zdrowotne

Co jeść, żeby przytyć?

Jeśli do tej pory nie stosowałeś diety i nie uprawiałeś jakiejkolwiek dyscypliny sportowej oraz nie chodziłeś na siłownię znaczny wzrost wagi w pierwszym miesiącu nie będzie taki trudny. Na pewno trzeba jeść więcej niż dotychczas. Posiłki powinny być duże, wysokokaloryczne i pełnowartościowe pamiętając jednocześnie, aby dostarczyć organizmowi nadwyżkę kalorii. Z drugiej strony ważny jest umiar, gdyż zbyt duża ilość kalorii odłoży się w postaci tłuszczu, a tego nie chcemy.

Dieta oraz trening

Budowanie masy mięśniowej poza odpowiednio dobraną dietą to także ćwiczenia. Dzięki treningowi zwiększy się zapotrzebowanie na energię oraz jednocześnie organizm będzie efektywniej wchłaniał wartości odżywcze.

Plan działań

  • opracujmy dietę bogatą w produkty zawierające białko (ryby, nabiał, jaja, chude mięso), węglowodany złożone (ryż, kasze, ziemniaki, makaron, pieczywo razowe) oraz owoce np. banany
  • 5 – 6 posiłków dziennie, spożywane co 2 – 3 godziny, pijemy min. 3 litry wody
  • ćwiczenia na masę – 2 razy w tygodniu, duże obciążenia, ok. 80% maksymalnych możliwości
  • po treningu odpoczynek

Jak jeszcze bardziej wzmocnić efekty?

Osoby bardzo zdeterminowane w zwiększaniu masy mogą dodatkowo sięgnąć po odżywki. W sytuacji, kiedy nie zawsze mamy dostęp do pełnowartościowego posiłku lub jako uzupełnienie diety alternatywę może stanowić gainer. Jest to odżywka białkowo-węglowodanowa, która znakomicie uzupełni niedobór kalorii w naszej diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *