Kategorie
Trening

Najlepsze ćwiczenia na masę

Pracując nad rozbudową masy mięśniowej musimy pamiętać, żeby nie wpaść w rutynę, która spowolni, a nawet wstrzyma rozwój mięśni.

Mając za sobą określony staż treningowy łatwo możemy wskazać ćwiczenia, które szczególnie lubimy wykonywać oraz te, wpływające na szybszy rozwój danej partii mięśni.

Polecane ćwiczenia

Piszcie w komentarzach lub wysyłajcie poprzez formularz kontaktowy propozycje ćwiczeń, które Waszym zdaniem przyczyniły i przyczyniają się do największego przyrostu mięśni.

  • Pompki na poręczach Najbardziej zaangażowane mięśnie: klatki piersiowej, naramienne, triceps Wykonanie: pompki możemy wykonać na poręczach na siłowni, w domowych warunkach wystarczą dwa stabilne krzesła z wysokim oparciem. Poręcze na szerokości ramion, opuszczamy sylwetkę do momentu, kiedy łokcie będą na wysokości ramion, wtedy również nabieramy powietrza. Następnie prostujemy ramiona w łokciach. Sylwetka pochylona bardziej do przodu i łokcie nieco oddalone od tułowia w większym stopniu angażują mięśnie klatki piersiowej. W sylwetce wyprostowanej, łokcie przy ciele mocniej pracują tricepsy. Dla zaawansowanych wersja z dodatkowym obciążeniem.

Jakie są wasze ćwiczenia, dzięki którym zauważyliście szybszy przyrost mięśni? Piszcie propozycje w komentarzach albo za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *