Kategorie
Dieta

Odżywki – suplementy na masę

Stosujesz dietę, ale mimo to masz problem z przytyciem? Na początku trzeba zadbać o prawidłowo skomponowaną dietę, która dostarczy organizmowi niezbędną ilość białka, węglowodanów i witamin. Dietę można wspomóc odżywkami na masę. Dzięki nim szybciej i łatwiej zwiększysz masę mięśniową. Stosowane jako uzupełnienie diety dodadzą nam dodatkowej energii.

Dieta

Niezwykle istotna w treningu na masę dieta najlepiej, aby była dobrana pod kątem oczekiwań i możliwości. Dzienna dawka spożywanych węglowodanów powinna wynosić między 5g – 7g/1kg masy ciała. Z kolei dzienna dawka spożywanego białka to 2g – 3g/1kg masy ciała.

Odżywki na masę

Jak to często w życiu bywa, obowiązki lub inne uwarunkowania sprawiają, że nie jesteśmy w stanie dostarczyć wystarczającej ilości składników odżywczych organizmowi.

Odżywki powszechnie używane są przez osoby uprawiające sporty siłowe i wytrzymałościowe. Dostarczają niezbędnych witamin i minerałów, ale przede wszystkim w zależności od potrzeb kombinacji białek i węglowodanów, które mają wspomóc wzrost tkanki mięśniowej jednocześnie zwiększając wytrzymałość i wydajność mięśni.

Mając już za sobą odpowiednio długi staż treningowy często przybranie kolejnych kilogramów jest znacznie trudniejsze niż było to na początku, dlatego warto zastosować odżywki, które sprawią, że nadal będziemy rosnąć.

Sposób użycia

Nieskomplikowany sposób użycia sprowadza się do przyrządzenia odżywki w postaci proszku, najczęściej wielosmakowego jako napój, który można wziąć ze sobą na siłownię i spożyć przed lub po treningu.

Oczywiście odżywki stosujemy jak uzupełnienie treningu, gdyż bez impulsu w postaci ciężkiej pracy na siłowni nie pobudzimy mięśni do wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *